Romania Turistica | 100% Turism Romanesc



Promovăm unități de cazare și oferte de sezon

Parțial noros, 11°C
Vânt: 5.0 km/h
Vizibilitate: 10.0 km
Maine: Parțial noros de dimineață.
Ultima actualizare metea: 2019-08-17 23:00:19

 

Stare pârtie Închisă
Dificultate Dificila
Tunuri de zăpadă
Nocturnă
Strat zăpada: 0 cm
Ultima actualizare strat de zăpadă pe pârtie: 2019-04-05 17:11:09
Deții o unitate turistică, un centru de închirieri sau o școală de schi în Predeal?
Înscrie-te aici pentru a apărea pe această pagină.

Informațiile sunt actualizate zilnic, iar în situații excepționale ori de câte ori este nevoie.

Oferte speciale

  • Relaxeaza-te la Schi Predeal

    Vizualizari: 2701 
    Valabilitate oferta: 2019-01-05 / 2019-03-31
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-05

    Relaxează-te la Schi Predeal Andy Hotels Predeal -  4 stele  Sejur 5 zile, cazare 4 nopți, demipensiune: mic dejun și cină Ofertă valabilă în perioada: 05.01.2019  -  31.03.2019 Preț: 1 499 Lei/cameră dublă, valabil pentru 2 persoane  …

    Preț: 1 499 Lei (Ron)/cameră
    Citeste mai mult
  • Weekend la Ski la Predeal

    Vizualizari: 4753 
    Valabilitate oferta: 2019-01-04 / 2019-03-31
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-04

    Weekend la Schi Predeal 2019 Andy Hotels Predeal -  4 stele  Sejur 3 zile, cazare 2 nopți, demipensiune: mic dejun și cină Ofertă valabilă în perioada: 05.01.2019  -  31.03.2019 Preț: 400 Lei/persoană   Vino la Andy Grand Hotel, Predeal…

    Preț: 400 lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Weekend la schi 2019 - Predeal

    Vizualizari: 2076 
    Valabilitate oferta: 2019-01-09 / 2019-02-28
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-09

    Weekend  la Schi Predeal 2019 Hotel Rozmarin Predeal - 4 stele  Sejur 4 zile, cazare 3 nopți, mic dejun Ofertă valabilă în perioada: 09.01.2019 - 28.02.2019 Preț: 399 Lei/persoană   Orasul Predeal este localizat la 145 de km de Bucuresti…

    Preț: 399 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Oferta de schi 2019 la  Predeal

    Vizualizari: 1160 
    Valabilitate oferta: 2019-01-04 / 2019-03-03
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-04

    Oferta de Iarnă 2019 la Predeal O saptamana la Predeal Hotel Piemonte Predeal Sejur 7 zile, cazare 6 nopți, mic dejun Ofertă valabilă în perioada. 04.01.2019  -  03.03.2019 Preț: 810 Lei/persoană   Hotelul Piemonte, situat in statiunea…

    Preț: 810 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Weekend la Ski Predeal

    Vizualizari: 1304 
    Valabilitate oferta: 2019-01-04 / 2019-03-03
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-04

    Weekend la Schi Predeal 2018 Hotel Piemonte Predeal Sejur 3 zile, Cazare 2 nopți, Mic dejun Ofertă valabilă în perioada. 04.01.2019  -  03.03.2019 Preț: 245 Lei/persoană   Hotelul Piemonte, situat in statiunea turistica Predeal, pe DN1, clasificat…

    Preț: 245 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Sejur la Schi la Predeal 2019

    Vizualizari: 1549 
    Valabilitate oferta: 2019-01-02 / 2019-02-28
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-02

    Sejur la schi Predeal 2019 Hotel Belvedere Predeal Sejur 3 zile, cazare 2 nopti, demipensiune Ofertă valabilă în perioada 02.01.2019  -  28.02.2019 Preț: 399 Lei/persoană   Hotel Belvedere Predeal Aveti toate motivele să vă planificaţi vacanţa…

    Preț: 399 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Vacanta la Schi Predeal

    Vizualizari: 1489 
    Valabilitate oferta: 2019-01-07 / 2019-02-28
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-07

    Vacanță la schi Predeal 2018 Sejur 7 zile, Cazare 6 nopti, Ski-pass nelimitat Hotel Orizont Predeal Oferta valabilă în perioada 07.01.2019-28.02.2019 Preț 1 850 Lei/persoană   Pachetul conține: - Sejur 7  zile la Predeal, - 6 nopți de cazare…

    Preț: 1 850 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Sejur la schi Predeal

    Vizualizari: 1194 
    Valabilitate oferta: 2019-01-07 / 2019-02-28
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-07

    Sejur la schi Predeal 2019 Hotel Orizont Predeal Ofertă valabilă în perioada 07.01.2019 - 28.02.2019 Preț: 699 Lei/persoană (Duminică-Joi)      Preț: 799 Lei/persoană (Vineri-Duminică)   Pachetul conține: - Sejur 3 zile la Predeal, - 2…

    Preț: 699 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Tabara de Iarna la Fundata 2019

    Vizualizari: 1902 
    Valabilitate oferta: 2019-01-07 / 2019-03-03
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-07

    Tabara de Iarna la Fundata 2019 Localitatea Fundata, județul Brașov 6 ZILE de AVENTURA, SPORT SI DISTRACTIE LA MAXIM! 5 NOPTI CAZARE + PENSIUNE COMPLETĂ Pachet turistic: 990 Lei   Servicii Incluse: Cazare, Pensiune completa, activitati educative…

    Preț: 890 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Sejur la Schi in Romania

    Vizualizari: 1645 
    Valabilitate oferta: 2019-01-07 / 2019-04-07
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-07

     SEJUR/TABARA DE SKI SI SNOWBOARD 2019 10 Zile de schi, 9 Nopți de Basm  Preț: 1 700 Ron/Persoană   Statiuni disponibile: PREDEAL, AZUGA, SINAIA, BUȘTENI, POIANA BRAȘOV, PÂRĂUL RECE, BRAN, MOIECIU, FUNDATA, RÂȘNOV, DRĂGUȘ, ȘUREANU, PĂLTINIȘ,…

    Preț: 1 700 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Tabara de Ski si Snowboard Romania

    Vizualizari: 2177 
    Valabilitate oferta: 2019-01-07 / 2019-03-10
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-07

      Tabără de Ski și Snowboard România Sejur 6 Zile la schi,  Cazare 5 Nopți de Basm Preţ: 1 200 Ron/persoană   Staţiuni disponibile: PREDEAL, AZUGA, SINAIA, BUȘTENI, POIANA BRAȘOV, PÂRĂUL RECE, BRAN, MOIECIU, FUNDATA, RÂȘNOV, DRĂGUS,…

    Preț: 1 200 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
  • Weekend la Schi in Romania, 2019

    Vizualizari: 2360 
    Valabilitate oferta: 2019-01-11 / 2019-03-31
    Tip Oferdta: Sezon de Schi 2019 - 2020

     

      2019-01-11

     Weekend la Schi în România, 2019 Sejur 3 Zile, Cazare 2 Nopți, Pensiune completă Natură, Zăpadă, Aventură, Schi, Andrenalină și Multă Distracție! Pret: 600 Lei/persoană.   Locații la alegere: PREDEAL, AZUGA, SINAIA, BUSTENI, POIANA…

    Preț: 600 Lei (Ron)/persoană
    Citeste mai mult
Stare pârtie inchisa
Dificultate Dificila
Tunuri de zăpadă
Nocturnă
Strat de zăpadă: 0 cm
Ultima actualizare strat de zăpadă pe pârtie:2019-04-05 17:11:09
Caracteristici
Lungime
Altitudine plecare
Altitudine sosire
Pantă medie
Diferență de nivel
Lățime medie
Suprafață
1200 m
1450 m
1100 m
31%
350 m
80 m
9.6 ha
Capacitate zilnică
Optima 2000
Maxima 2100
Instalații de transport pe cablu - Teleferic
Tip instalație
Capacitate transport
Lungime
telescaun debraiabil cu vehicule de 4 locuri
2000
1657 m
Domeniul schiabil Observații
PREDEAL

* Partie omologata de Ministerul Turismului, conform certificatului de omologare nr. 56/10.01.2006.

Schiorul care urcă cu telescaunul are la alegere 3 pârtii, adică poate coborî  pe pârtiile Cocoșul, Subteleferic și Clăbucet.


Operator TELEFERIC PRAHOVA
Deții o unitate turistică, un centru de închirieri sau o școală de schi în Predeal?
Înscrie-te aici pentru a aparea pe aceasta pagina.

Informațiile sunt actualizate zilnic, iar în situații excepționale ori de câte ori este nevoie.

Statiunea Predeal – Schi, drumetie si natura



Program pârtie


Program Teleferic PRAHOVA

  • Programul de functionare pentru instalatiile de transport pe cablu din Predeal este: 
Luni – Duminică ora 08:30 – 18:00.
  • Programul de functionare pentru nocturna teleschiului din Predeal este: 
Vineri – Sâmbătă ora 18:00 – 21:00.
Skipasul, indiferent de cate zile este valabil, nu este valabil la nocturna teleschilui din Predeal în zilele de Vineri si Sambata in intervalul orar 18:00 – 21:00. 
Pentru a beneficia de acces la nocturna din Predeal in zilele de Vineri si Sambata in intervalul orar 18:00 – 21:00, este necesara achizitia biletului numit Nocturna Predeal. Acest tip de bilet se gaseste la Skipass.
Skipass 4 ore – Predeal. Atentie!
Perioada de valabilitate incepe sa curga din momentul primului check-in. Daca skipass-ul a fost validat dupa ora 12:30, acesta este valabil pana la finalul programului instalatiilor de transport pe cablu – 08:30 – 18:00 (exclusiv programul de nocturna al Teleschiului).
Daca skipass-ul a fost activat dupa ora 12:30 iar programul instalatiilor de transport pe cablu (08:30-18:00) nu permite utilizarea in totalitate a celor 4 ore, achizitionarea acestui tip de bilet se face pe propria raspundere si valoarea skipassului nu se restituie.
In momentul achizitionarii skipass-ului de 4 ore, sunteti de acord cu termenii si conditiile mentionate mai sus. 
Skipassul de 4 ore NU este valabil la Teleschi pentru programul de Nocturna. (ora 18:00 – 21:00)

Tarife transport pe cablu


TARIFE SEZON 2018/2019

Tarife 2019 -  Instalații de Transport - Agrement 

TRONSON ADULȚI COPII
Urcare Telescaun 25 RON 15 RON
Coborâre Telescaun 25  RON 15 RON
Urcare și  Coborâre Telescaun 40 RON 20 RON
Urcare Teleschi 15 RON 10 RON

Pachete


TARIFE SKIPASS SEZON 2018-2019

 

SINAIA

PREDEAL

 

ADULTI

COPII

ADULTI

COPII

4 ore*

N/A

N/A

90 RON

50 RON

1/2 zi

70 RON

38 RON

N/A

N/A

Nocturnă

N/A

N/A

80 RON

45 RON

1 zi

160 RON

80 RON

160 RON

80 RON

2 zile

285 RON

115 RON

285 RON

140 RON

 

SINAIA SI PREDEAL

 

ADULTI

COPII

3 zile

365 RON

183 RON

4 zile

465 RON

232 RON

5 zile

550 RON

275 RON

10 puncte**

90 RON

55 RON

20 puncte***

145 RON

75 RON

Tot sezonul

2900 RON

1 450 RON

Informatii utile:

*Cartela de 4 ore este valabila in intervalele orare 8:30 -16:30, cu ultima emitere la ora 12:30
**Cartela de 10 puncte este valabila 10 zile din momentul emiterii si sunt valabile la toate instalatiile.
***Cartela de 20 puncte este valabila 20 de zile din momentul emiterii si sunt valabile la toate instalatiile.

O urcare sau coborare cu telescaunul anuleaza 2 puncte.
O Urcare cu teleschiul anuleaza 1 punct.

Skipass-urile de 1 si 2 zile sunt valabile doar la instalatiile emitente.
Skipass-urile de 3,4 si 5 zile sunt valabile la toate instalatiile (exclus Busteni – Babele – Pestera)
Skipass-urile pentru munatate de zi sunt valabile in intervalele orare 12:00 – 16:30.
Cartela nocturna este valabila in intervalul orar 17:00 – 21:00.

Copii pana la varsta de 5 ani si persoanele cu dizabilitati beneficiaza de gratuitate.
Pensionarii si stundentii beneficiaza de 5% reducere pe baza cuponului de pensie sau a carnetului de student.
Tariful pentru Copii este aplicat copiilor pana la 12 ani.

Grupurile organizate de minim 20 de persoane beneficiaza de reducere de 20% pe baza unei cereri aprobate de societate. Cererea se poate completa acum online, aici.

Prețuri pârtie:

Abonamente: Facilitați și servicii


Listă cu monitori de schi si scoli de schi Predeal

DENUMIREA CONTACT TELEFON
2 EXTREME Gigel Mazarache 0723.852.488
ALBASPINA Cecilia Szilagyi 0744.275.900
CLABUCET SOSIRE Mihail Ciobanu 0722.884.459
DON SERGIO Mihai Paval 0268.455.091
FOTAL Mihai Olaru 0723.533.517
FULG DE NEA Doina Narea 0268.456.089
PRO SNOW Dinu Cismasu 0268.456.068
SKYSNOWSCHOOL Mihail Predeleanu 0721.635.988

Centre de închiriere echipament sportiv - sporturi de iarnă

DENUMIREA CONTACT TELEFON
ALEX Aurelian Mitroi 0268.455.158
CABANA SCHIORILOR Caius Bordea 0723.277.571
DON SERGIO Sergiu Boc 0722.705.861
FAAST FUN Cornel Faast 0268.455.709
MONADA Cosmin Costache 0722.605.327
PALVERO Veronica Palaghie 0268.455.419
RAFAEL Claudiu Neacsu 0745.944.453
RAMIDOR SCHI Mihai Radulescu 0722.767.722
SCHI EXPRES Dan Staicu 0722.198.865
SNOWBOARD Remus Luchian 0723.313.045
VOLT 99 Dumitru Ion Oltean 0722.726.818

Nu sunt camere web disponibile pentru această pârtie.

 

Aveți un webcam și doriți ca zona dumneavoastră să devină mult mai cunoscută, e timpul să ne contactați.

Pentru a adauga o știre trebuie să fiți autentificat.

 

  Nu sau găsit știri recente pentru Predeal.

 

Pentru a adăuga un eveniment trebuie să fiți autentificat.

Vezi arhiva

 


Cazare în Predeal

LA SUSAI MOUNTAIN RESORT - PREDEAL.

Vizualizari: 4039 

Pensiunea Maria - Predeal. Pensiunea Maria Predeal ***, 15 locuri in 6 camere cu baie proprie tv si dvd, sufragerie de 70 mp, cu semineu functional pe lemn si bar, bucatarie americana complet utilata (aragaz, frigider, cuptor cu microunde, expresor cafea,...

Vizualizari: 1822 

 

Nu avem unități de alimentație înregistrate pentru această stațiune


AGENȚIA DE TURISM ROMÂNIA TURISTICĂ oferă tuturor categoriilor de turiști, care doresc să cunoască România ca destinație turistică, produse și servicii turistice de cea mai bună calitate la tarife oneste. Efectuăm rezervări pentru toate tipurile de unități de cazare; Efectuăm rezervări la toate tipurile de unități de alimentație publică; Bilete sejur - vacanță în România: la munte, litoral, deltă, balneo, spa, tratament; Organizăm circuite interne cu tematică culturală, istorică, etno-folclorică; Organizăm... Citeste mai mult

Vizualizari: 30911  

Brasov

Serviciu Salvamont Brasov

Mun. Brasov, Str. Ecaterina Varga nr. 23. Telefon/Fax: 0268/471517.

BUCEGI - ZONA I- BRASOV      

VALEA GAURA - STRUNGA

Formatia Salvamont a Comunei Bran

BOBOC FLORIN

TEL. 0726-686694

 

DIHAM - VALEA TIGANESTI 

Formatia Salvamont Rasnov

RASINA MARIUS

TEL: 0726-686691

 

FĂGĂRAȘ       

LACUL URLEA - VARFUL PODRAGU

Salvamont Oras Victoria

BROSS THOMAS

TEL: 0268-241940; 0726-686692

 

FAGARAS EST  PANA LA VF. BERIVOI 

Serviciul Public Salvamont Zarnesti

PIVODA IOAN

TEL: 0726-686689

 

FITIFIOIU  - PREDEAL

Formatia Salvamont a Orasului Predeal

ȘAUA CALULUI  - PANA LA POALELE POSTĂVARULUI

MASIVUL PIATRA MARE, MUNȚII BAIULUI, DIHAM SI PICHETUL ROSU, TREI BRAZI, POIANA SECUI, SUSAI, LIMBĂSEL, VALEA AZUGII.

TRASEE TURISTICE AFERENTE MASIVELOR MUNTOASE

Domeniul schiabil Clăbucet

UNGUREANU RAREȘ

TEL: 0724 212590

 

ZONA 1 BRASOV

Formatia Salvamont a Comunei Bran

BOBOC FLORIN

TEL: 0726-686694

 

PIATRA CRAIULUI -   ZONA 1 BRASOV

Formatia Salvamont a Comunei Bran

BOBOC FLORIN

TEL: 0726-686694

 

ZONA NORDICA

Serviciul Public Salvamont Zarnesti

PIVODA IOAN

TEL: 0740-123447; 0726-686689

 

ZONA NORDICA

 Formatia Salvamont a Orasului Sacele

LALA MARIAN

 TEL: 0724-212584

 

POSTAVARU

Formatia Salvamont a Municipiului Brasov  

TEL: 0268-262222; 0722-734867; 0722-737916



 


 

Nu avem monitori de schi sau instructori înregistrați pentru aceasta stațiune

 

Pentru a adauga un loc de vacanta sau o atracție turistică trebuie să fiți autentificat.

Obiective turistice din Predeal

Canionul 7 scari din Brasov

Canionul 7 scari din Brasov Muntii Piatra Mare, localizati in depresiunea Brasovului, pe langa frumusetea si maretia locurilor, oferă trasee montane catre obiective turistice. Un loc special, unde sapte cascade insiruite se impletesc pe sapte pante...

Vizualizari: 8331

Staţiunea Predeal - Schi, drumeţie şi natură

 Statiune de odihna, de relaxare de mare atractie, situată la 1 100 m altitudine, așezată la poalele muntelui Cioplea, străjuită din toate părțile de masivele muntoase Postăvarul, Piatra Mare, Bucegi și Baiului, fiind străbătută de râu...

Vizualizari: 13551

Mânăstirea Sf. Nicolae - Predeal

     Acum dacă tot m-am "stârnit", am zis hai tu Robert Codescu să povesteşti celor de aici de pe http://www.romaniaturistica.ro ce ţară frumoasă şi spectaculoasă avem !!! Şi fiindcă nu există restricţii de publicare şi dacă tot m-...

Vizualizari: 1603

Pentru a adauga un sport de iarnă trebuie să fiți autentificat.

Sporturi de iarnă din Predeal

Ce sporturi de iarnă poţi practica în România?

Multi dintre noi suntem obisnuiti ca iarna sa fie un anotimp al hibernarii. Nimic mai departe de adevar; exista o sumedenie de sporturi de iarna din care poti alege pentru a-ti petrece vacantele intr-un mod distractiv si plin de adrenalina. Popularit...

Vizualizari: 3004

Upgrade Info Schi România

Upgrade: APLICAŢIA Info Schi România   Ghidul online al staţiunilor montane & sporturi de iarnă   Anul Noul aduce o schimbare de imagine şi conţinut Aplicaţiei Info Schi România, care este relansată cu mult mai multe funcţii dar şi o...

Vizualizari: 2851

Snow Raftingul, un sport atipic

Cand te gandesti la rafting, probabil iti imaginezi un peisaj de vara, o barca mare si rauri repezi. Daca nu stiai, exista si o varianta de iarna a raftingului, care se cheama Snow Rafting. Un sport atipic si incitant, care face furori printre pasion...

Vizualizari: 1703

Un mic ghid de initiere in snow tubing

Snow tubingul este modalitatea perfecta de distractie pe timpul iernii. Snow tubingul consta in coborarea unei partii amenajate sau neamenajate intr-un colac gonflabil, special conceput. Acest sport este din ce in ce mai popular in randul tinerilor, ...

Vizualizari: 3361

Lectia de schi - Initierea in ski

  Lecția de schi - Inițierea în Ski   Prima dată când punem schiurile în picioare avem o mare nesiguranță și nu suntem obișnuiți cu lungimea  acestora. Acomodarea cu schiurile este prima lecție pe care trebuie s-o învățăm. Vom î...

Vizualizari: 5404

Lectia de schi - Regulile de conduita ale schiorilor

Lecția de schi - Regulile de conduită ale schiorilor   Decalogoul Schiorilor Schiorii amatori şi de performanţă, precum şi practicanți de snowboard trebuie se respecte următoarele reguli de conduită:   1. Să schieze în aşa fel înc...

Vizualizari: 4596
Skipass Online

Cumpără online cartele - carduri şi abonamente acces pârtii de schi

Inscrie-te pentru Rezervare Skipass

* indicates required

Asigurare

În cadrul poliței de asigurare pentru sporturi montane și stațiuni de iarna valabila în România, asiguratul beneficiaza de urmatoarele servicii: Spitalizare in caz de accident, Cautare si salvare, Transport sanitar de urgenta, Asistenta medicala, Asistenta medicala ambulatorie, Asistenta medicala oftalmologica, Asistenta medicala stomatologica, despagubire in caz de accident. Dacă te interesează acest serviciu unic în România, și pentru mai multe detalii, click aici


Poze partia

Pentru a putea adauga un album foto vă rugăm să vă autentificați (partea dreapta-sus a paginii).


Instalații de transport pe cablu - Teleferic
Tip instalatie
Capacitate transport
Lungime
telescaun debraiabil cu vehicule de 4 locuri
2000
1657 m

 

Nu avem instalaţie de transport pe cablu înregistrate pentru această statiune

 

Comentarii

Pârtia de schi Subteleferic - Predeal, județul BRASOV

Banner 728 X 90 px – 1 000 Ron/lună, ptr. contract de minim 3 luni