Romania Turistica | 100% Turism Romanesc



Promovăm unități de cazare și oferte de sezon

Lotul sportivilor care vor reprezenta Romania la Fote 2013

Postat de romaniaturistica

Data adaugarii: 28.01.2013 20:01

Judet: -

Localitate: -

Vizualizari: 600

Lista sportivilor care vor reprezenta Romania la F.O.T.E.

Zilele trecute au fost stabiliţi sportivii care ne vor reprezenta la Festivalul Olimpic al Tineretului European  la disciplinele biatlon, schi alpin, schi fond, sărituri şi snowboard. Sportivii pentru Patinaj şi Hochei vor fi anunţaţi zilele următoare.

Nume si prenume – anul nasterii – sportiv legitimat la clubul sportiv

Biatlon

  1. Buzas Dorottya –  1995 – CSS Miercurea Ciuc
  2. Craciun Richard – 1995 – CSS Miercurea Ciuc
  3. Demeter Raul Andrei – 1995 – CSS Baia Sprie
  4. Focze Bernadette – 1995 – CSS Miercurea Ciuc
  5. Gego Hunor – 1996 – CSS Miercurea Ciuc
  6. Kristo Norbert – 1996 – CSS Miercurea Ciuc
  7. Racz Renata – 1996 – CSS Miercurea Ciuc
  8. Valean Andreea Oana – 1995 – CSS Baia Sprie

 Schi alpin

  1. Caill Ania Monica – 1995 -CS Caraimanul Busteni
  2. Centiu Mihai Andrei – 1996-  CS Universitar Brasov
  3. Ciocanel Raluca – 1996 – CS Carpati Sinaia
  4. Fratila Robert Renaldo – 1996 – CS Carpati Sinaia
  5. Nicolescu Ioan Alexandru – 1996 - AS Montana Ski Poiana Brasov
  6. Papp Koppany – 1996 – CSS Miercurea Ciuc

 Schi Fond

  1. Bajko Reka – 1996-  CSS Gheorgheni
  2. Capata Daniela Sabinela – 1996-  LPS Bistrita
  3. Cioanca Alin Florin – 1995 – LPS Bistrita
  4. Cojocaru Luca Daniel – 1995 – CSS Sinaia
  5. Pripici Daniel Florin – 1995 – CSS Sinaia
  6. Sara Erszebet Emilia – 1996 – CSS Gheorgheni
  7. Talpas Marius Daniel – 1995 – LPS Bistrita
  8. Vakaria Edit – 1995 – CSS Gheorgheni

Sărituri cu schiurile

  1. Buzescu-Purice Robert – 1997 – CSS Brasovia
  2. Haralambie Daniela – Vasilica – 1997 – CS Sacele
  3. Pîtea Sorin Iulian  - 1997 – CSS Dinamo Râsnov
  4. Tatu Robert Valentin – 1996 – CS Dinamo Centrul Sportiv Brasov
  5. Torok Eduard – 1997 – CSS Dinamo Râsnov
  6. Trîmbitas Raluca Madalina – 1996 – CSS Brasovia

Snowboard

  1. Almasi Peter – 1997 -CS Triple S Predeal
  2. Chereches Luana – 1996-  CS Crazy Bike Sibiu
  3. Ungureanu Ionut Daniel – 1997 –  CS Triple S Predeal


28.01.2013, ora 20:00

Comentarii

Pentru a putea adauga comentarii va rugam sa va autentificati(partea dreapta-sus a paginii).