Romania Turistica | 100% Turism Romanesc



Promovăm unități de cazare și oferte de sezon

Toamnă Orădeană 2016

Postat de romaniaturistica

Ultima modificare: 04.10.2016 20:14 De catre: administrator

Judet: BIHOR

Localitate: MUNICIPIUL ORADEA

Data inceput: 06.10.2016

Data final: 09.10.2016

Vizualizari: 1849

Data adaugarii: 02.10.2013

PROGRAM

TOAMNA ORĂDEANĂ 2016

PIAȚA UNIRII

6 octombrie, joi

12:00               Deschidere Street Food în Toamna Orădeană

12:00-18:00    Evenimente culinare și activități pentru copii

18:00               Trupa Border Split

19:00               Trupa Soul Serenade

20:00               Trupa Koszika & the Hotshots

21:00               Trupa Lucia & Muse Quartet

23:00               Închidere program

 

7 octombrie, vineri

12:00             Deschidere Street Food în Toamna Orădeană

12:00-18:00    Evenimente culinare și activități pentru copii

18:00              Trupa O.N.E

19:00              Trupa Jazzybit

20:00              Trupa Byron

21:00              Trupa Robin & Backstabbers

23:00               Închidere program

 

8 octombrie, sâmbătă

12:00              Deschidere Street Food în Toamna Orădeană

12:00-18:00     Evenimente culinare și activități pentru copii

17:00              Vals pe picioroange

20:00              Trupa Magneton

21:00              Feli & Band

22:00               Carla';s Dreams

23:00               Închidere program

 

9 octombrie, duminică

12:00             Deschidere Street Food în Toamna Orădeană

12:00-18:00    Evenimente culinare și activități pentru copii

15:00 - 15:30  Street dance

19:00             Oradea Klezmer

19:45             Retragerea cu torțe

20:00              U2 by Zen Garden

21:00              Direcţia 5

22:00              Holograf

23:00               Foc de artificii

 

CETATEA ORADEA

GALA TRAFICANTULUI DE CULTURĂ INTERNAȚIONAL

7 octombrie, vineri

15:00 - 22:00  Expoziție Instalație "Forme"       Corp M

15:00 - 22:00  Expoziție Artă Plastică              Corp L

15:00               Workshop Culinar - Bucătărie Vegană cu Florin Chirilă    Grota Roșie

18:00               Proiecții scurtmetraje           Corp M

                        Monoloagele vaginului, Alina Mișoc      Subsol Corp I

19:00               Guleh, Oana Nemeș                             Subsol Corp I

21:00               Noi Două, Irina Maria Barbir                  Corp M

                          Poiecție lungmetraj                           Corp M

22:00               FORME, E.T.C.                                   Corp M

 

8 octombrie, sâmbătă

15:00 - 22:00  Expoziție Instalație "Forme"     Corp M

15:00 - 22:00  Expoziție Artă Plastică              Corp L

15:00               Workshop Culinar cu Florian Chirilă     Grota Roșie

18:00               Proiecții scurtmetraje                Corp M

19:00               MOSC, Diana Tușa                   Subsol Corp I

                        Concert Drum';;;n';;;bass             Curtea interioară

20:00               MOSCOVA - PETUȘKI, Paul Sebastian Popa          Subsol Corp I

                        Proiecție film mut cu muzică improvizată live, And Then This-Corp M

22:00               FORME, E.T.C.              Corp M

 

9 octombrie, duminică

15:00 - 22:00  Expoziție Instalație "Forme"           Corp M

15:00 - 22:00  Expoziție Artă Plastică                    Corp L

15:00               Workshop Culinar cu Florian Chirilă         Grota Roșie

18:00               Proiecții scurtmetraje                              Corp M

19:00               Concert Country Blues, Filip Band            Curtea interioară

                        Proiecții de lungmetraj                            Corp M

21:00               Free jazz, And Then This                         Curtea interioară

22:00               FORME, E.T.C.                                       Corp M

 

Gala Traficantului de Cultură Internațional - Lista înscrierilor este deschisă până la data de 1 octombrie, astfel programul va suferi mici schimbări.

7 octombrie, vineri

20:00 - 21:30  Concert Deo Gloria            Curtea Interioara

8 octombrie, sâmbătă

18:00               Sunete şi voci muzicale, cu tinere talente al oraşului Oradea-  Catedrala   Romano-Catolică din Cetatea Oradea

9 octombrie, duminică

18:00               Rezonanţe, muzică şi magie de toamnă: recital de pian Thurzó Zoltán-  Catedrala   Romano-Catolică din Cetatea Oradea

 

TEATRUL REGINA MARIA

8 octombrie, sâmbătă

19:00 - 22:00      Piesa de Teatru Omul din La Mancha

 

CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR

8 octombrie, sâmbătă

20:00 - 22:00        Regăsindu-l pe Brâncuși- Concert de susținere a campaniei naţionale de subscripţie publică în vederea achiziţionării sculpturii Cuminţenia Pământului de Constantin Brâncuşi

Parteneri: Asociația pentru Promovarea Turismului Oradea, Administraţia Imobiliară Oradea, Oradea Transport Local, Administraţia Domeniului Public, Fundaţia de Protejare a Monumentelor Istorice din Judeţul Bihor, Inspectoratul Şcolar Judeţean Bihor, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Bihor, Asociaţia Judeţeană de Atletism / Fotbal / Baschet / Şah, Poliţia Locală Oradea, Inspectoratul Județean de Poliție Bihor, Inspectoratul Județean de Jandarmi Bihor, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Crişana Bihor, Serviciul Judeţean de Ambulanţă Bihor, Garnizoana Oradea, Carrefour Market Oradea.

Comentarii

Pentru a putea adauga comentarii va rugam sa va autentificati(partea dreapta-sus a paginii).