Romania Turistica | 100% Turism Romanesc



Promovăm unități de cazare și oferte de sezon

Serbările Resiței 2017

Postat de romaniaturistica

Ultima modificare: 05.07.2017 22:01 De catre: administrator

Judet: CARAS-SEVERIN

Localitate: MUNICIPIUL RESITA

Data inceput: 30.06.2017

Data final: 03.07.2017

Vizualizari: 2451

Data adaugarii: -

Serbările Resiței 2017

Resița, Caraș-Severin -“SERBĂRILE REŞIŢEI”- Ruga Banateana

VINERI, 30 IUNIE 2017- PARCUL TRICOLORULUI:

18:30 – 18:40 – Formaţia de dansuri a Asociaţiei Culturale ”REŞIŢA ROMÂNĂ”
18:40 – 18:50 – Suită de orchestră
18:50 – 19:00 – Ansamblul folcloric “BÂRZAVA” – suita din Banatul de Munte, coregraf: Petru Bagiu
19:00 – 19:20 – Denisa DRETCANU
19:20 – 19:35- Catalin ŢÎRU si Ansamblul folcloric “BÂRZAVA” – dans de fete, coregraf Laita si Dusa Stanescu
19:35 – 19:45 – Ansamblul folcloric „PERINITA” al Centrului Cultural „Ion Manu” din Otopeni, coregraf Liliana Comana
19:45 – 20:05 -Camelia Bojin CEOCU
20:05 – 20:10 – Ansamblul folcloric “BÂRZAVA” – suita de munte, coregraf Petrica Bagiu
20:10 – 20:20 – Ansamblul folcloric „PERINITA” al Centrului Cultural „Ion Manu” din Otopeni, coregraf Liliana Comana
20:20 – 20:50 – Adrian STANCA
20:50 – 21:05 – Ansamblul folcloric „DOINA PRAHOVEI” din Ploiesti – coregraf Marian Marinica
21:05 – 21:15 – Ansamblul folcloric “BÂRZAVA” – suita din zona Olteniei, coregraf Marin Barbu
21:15 – 22:00 -Olguta BERBEC
22:00 – 22:15 – Ansamblul folcloric „AKUD MLADOST”, coregraf Senadin Krstic
22:15 – 22:25 -Ansamblul folcloric “BÂRZAVA” – suita de dans din zona Pogonisului, coregraf Petrica Bagiu
22:25 – 23:00 – Ramona VITA

SÂMBATA, 1 IULIE- PARCUL TRICOLORULUI

19:00 – 19:30 – ANGELO
19:30 – 20:30 – THE OUTSIDERS
20:30 – 21:30 – RED FLAME
21:30 – 22:30 – SCHIMBUL 3

SÂMBATA, 1 IULIE- CENTRU CIVIC

20:00 – 21:00 – ADDA
21:00 – 21:15 – Premierea elevilor care au obtinut rezultate deosebite la olimpiadele scolare nationale si internationale
21:15 – 22:00 – SHIFT
22:00 – 22:35 – THE MOTANS

DUMINICA, 2 IULIE -PARCUL TRICOLORULUI

18:30 – 18:40 – Formatia „KARASEVSKA ZORA”, Uniunea Croatilor din Romania
18:40 – 18:50 – Echipa de dansuri a ASOCIAŢIEI DE PASTRARE A TRADIŢIILOR POPULARE din Cristur Hunedoara, Asociatia Platanus
18:50 – 19:05 – Patricia BLIDARIU
19:05 – 19:20 – Iasmina DIMCEA
19:20 – 19:40 – Dumitru STOICANESCU
19:40 – 19:50 – Ansamblul de dansuri populare germane “ENZIAN’’, Forumul Democratic al Germanilor
19:50 – 20:00 – Ansamblul Folcloric “DATINA CARASANA”, coregrafi Ghiaur Ion si Ica Latcu
20:00 – 20:30 – Liliana CHIOSA
20:30 – 21:00 – Ionica IVAN
21:00 – 21:30 – Dorina BLIDARIU
21:30 – 21:40 – Ansamblul “TEREGOVANA”, coregraf Ilie Parvulescu
21:40 – 22:15 – Nicu MÂTU
22:15 – 23:00 – Zorica SAVU

DUMINICA, 2 IULIE -CENTRU CIVIC

19:45 – 20:10 – Festivitatea de premiere a castigatorilor din cadrul Campionatului National de Viteza in Coasta, etapa a – IV – a, Memorialul Werner Hirschvogel 2017
20:10 – 21:00 – ALEXANDRA MITROI & BAND
21:00 – 22:00 – VANOTEK& MINELI
22:00 – 23:00 – CARLA ‘S DREAMS

LUNI, 3 IULIE- CENTRU CIVIC

19:30– 20:00 – Recital al ansamblului “PERCUTISSIMO” Timisoara, condus de Doru ROMAN
20:00– 21:00 – Concert extraordinar de pian – TEO MILEA
21:00–22:00– Concert coral sustinut de corul “ION ROMÂNU” al Filarmonicii „Banatul” din Timisoara, dirijor Iosif TODEA.

Comentarii

Pentru a putea adauga comentarii va rugam sa va autentificati(partea dreapta-sus a paginii).