Romania Turistica | 100% Turism Romanesc



Promovăm unități de cazare și oferte de sezon

Programul sportiv FOTE 2013

Postat de romaniaturistica

Data adaugarii: 16.02.2013 14:02

Judet: -

Localitate: -

Vizualizari: 706

Duminică 17.02.2013

09:00 – 17:30 Antrenament Hochei (RUS SUI, FIN CZE LAT ROU),
10.00 – 13.00 Antrenament Schi Fond Tehnică Liberă (FT)
10:00 – 14:00 Short Track – 1500 m Fete, 1 500 m Băieţi, 3000 m Calificări ştafetă mixtă
10:30 – 13:00 Antrenament oficial Sărituri cu schiurile Băieți  HS 100 – 3 runde
13:30 – 16:00 Antrenament oficial Sărituri cu schiurile Fete HS 71- 3 runde
19:30 – Ceremonia de deschidere Arena “Ion Ţiriac”, Braşov

Luni 18.02.2013
09:00 – 11:00 Antrenament oficial BIATLON Fete, Cheile Gradistei
09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
09:30 – 10:30 Antrenament oficial SĂRITURI cu SCHIURILE
10:00 – 11:30  SCHI FOND – 7,5 km Tehnică liberă, Fete
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom uriaş, Fete, Runda 1
10:00 – 14:00 SHORT TRACK pe pistă scurtă – 500 m Fete, 500 m Băieţi, 3 000m semifinale ştafetă mixtă
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Individual Băieţi HS 100
11:30 – 13:00 SCHI FOND – 10.00 km Tehnică liberă Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Fete – runda 2
14.30 – 16.30 Antrenament oficial Schi Fond Technică Clasică (CT)
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Rusia – Elveția
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Finlanda – Cehia

Marţi 19.02.2013
09:00 – 15:30 Antrenament Oficial HOCHEI
09:00 – 10:00 Antrenament oficial SĂRITURI cu SCHIURILE Fete
09:15 – 10:15 Antrenament oficial SBX SNOWBOARD
10:00 – 11: 30 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Băieţi – Runda 1
10:00 – 11:30 BIATLON – Individual 10 km Fete
10:00 – 11:30 SCHI FOND – 5 km CT Fete
10:00 – 14:00 SHORT TRACK  – 1000m Fete, 1000 m Băieţi, 3000 m Finală ştafetă mixtă
10:30 – 13:30 SNOWBOARD – Calificări SBX
11:00 – 13:30 SĂRITURI CU SCHIURILE – Individual Fete HS 71
11:30 – 13:00 – SCHI FOND – 7,5 km CT Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Băieţi – Runda 2
13:00 – 14:30 BIATLON – Individual 12, 5 km Băieţi
13:30 – 16:00 Antrenament SĂRITURI cu SCHIURILE Băieți HS  100 – 2 runde
14:00 – 15:30 SNOWBOARD – Finale SBX
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ . Meci Elveția – Letonia
16:30 – 19:30 Antrenament oficial Fete PATINAJ ARTISTIC
19:45 – 22:00 Antrenament oficial Băieți PATINAJ ARTISTIC
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci România – Finlanda

Miercuri 20.02.2013
08:00 – 11:00 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC stil scurt – Fete
09:00 – 11:00 Antrenament oficial BIATLON – Fete
09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom Fete – Runda 1
10:00 – 13:00 Antrenament PGS SNOWBOARD
10.00 – 13.00  Antrenament oficial Sprint SCHI FOND
10:30 – 13:00 SĂRITURI CU SCHIURILE . Competiţia de băieţi HS 100
11:00 – 14:00 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC stil scurt – Băieți
12:00 – 14:00 Antrenament oficial  BIATLON – Băieți
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom Fete – runda 2
13:00 – 16:00  Antrenament SĂRITURI cu SCHIURILE  HS 71 Fete – 2 runde
14:00 – 17:30 PATINAJ ARTISTIC – Program scurt Fete
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Letonia – Rusia
18:00 – 21:00 PATINAJ ARTISTIC – Program scurt Băieţi
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Cehia – România

Joi 21.02.2013

09:00 – 12:30 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC  stil liber Fete
09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
09.45 – 13:00 SNOWBOARD – Calificări PGS
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom Băieţi- Runda 1
10:00 – 11:30 BIATLON – Sprint 6 km Fete
10:00 – 10:35 SCHI FOND – Calificări Spint FT Fete
10:45 – 11:30 SCHI FOND – Calificări Sprint FT Băieţi
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Competiţia pe echipe Fete HS 71
12:30 – 17:00 PATINAJ ARTISTIC – Program liber Fete
12:30 – 14:30 SCHI FOND – Finala Sprint FT Fete + Băieţi
13:00 – 14:30 BIATLON – Sprint 7,5 km Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom Băieţi – Runda 2
13:30 – 15:30 – Snowboard –Finala PGS
15.30 – 16.30 Antrenament oficial SCHI FOND
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci pentru locul 5 Grupa A3 -Grupa B3
17:30 – 19:45 Antrenament PATINAJ ARTISTIC stil liber Băieți
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci pentru locul 3 Grupa A2 –Grupa B2

Vineri 22.02.2013
08:00 – 17:00 SCHI ALPIN – Concurs pe echipe mixt – paralel
09:00 – 10:30 Antrenament oficial HOCHEI
10:00 – 12:00 BIATLON – Ştafetă mixtă 2×6 km Fete+ 2×7,5 km Băieţi
10:00 – 12:00 SCHI FOND – Ştafetă mixtă 4×5 km
10:00 – 14:00 PATINAJ ARTISTIC – Program liber Băieţi
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Competiţia de echipe mixte HS 71
14:30 – 17:00 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Finala
17:00 – 18:00 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Ceremonia de decernare a medaliilor
19:00 – 19:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
19:30 – 21:00 Ceremonia de închidere

Intrarea este gratuită la toate competițiile!

Competițiile de Schi alpin se vor desfășura în Poiana Brașov, la pârtia Subteleferic.
GPS: 45°34‘76“N, 25°33‘30“E

Competițiile de Biatlon se vor desfășura la Cheile Grădiștei – Fundata
GPS: 45 ° 27 ’10”N; 25 ° 17′ 59” E.

 Competițiile de Schi Fond se vor desfășura pe Valea Rasnoavei (Predeal)
GPS: 45°29’21, 66“N, 25°32’49, 31“E

Competițiile de Patinaj Artistic se vor desfășura la Patinoarul – Poiana Brasov :
GPS: Lat: 45o35’20’’N; Long: 25o32’53’’E

Meciurile de Hochei se vor desfășura la Patinoarul Olimpic Brașov: 
GPS: 45o39’49’’N, 25o36’44’’E

Competițiile de Short Track se vor desfășura la Patinoarul – Poiana Brasov :
GPS: Lat: 45o35’20’’N; Long: 25o32’53’’E

Concursurile de Sărituri cu Schiurile se vor desfășura pe Valea Cărbunării – Râșnov
GPS: Lat: 45o35’N ; Long: 25o33’E

Concursurile  de Snowboard se vor desfășura pe pârtia “Clăbucet Sosire” – Predeal  
GPS: 45°29‘36“N, 25°34‘49“E

Comentarii

Pentru a putea adauga comentarii va rugam sa va autentificati(partea dreapta-sus a paginii).